Turistické cíle a zajímavosti v okolí

        Pro turisty, cyklisty, houbaře a v zimě lyžaře je Pec pod Čerchovem a celé její okolí doslova rájem. Po značených turistických cestách se z Pece dá dojít na Čerchov, Babylon, Výhledy, Českou Kubici,Českou studánku, do Chodova a Trhanova. Delší a obtížnějsí trasy jsou na Tři znaky a Bystřici (což je zaniklá vesnice). Na cyklisty zde čeká kopcovitý terén, s táhlými stoupáními a prudkými sjezdy. Lyžaři v zimě využívají běžeckou trasu pod Čerchovem, tzv. Čerchovský okruh, jeho délka je cca 13 km a sjezdovku na Sádku. V okolních lesích najdou své milovníci přírody, fotografové a houbaři. V sézoně rostou houby doslova na cestách. Ke koupání v parních dnech lze využít koupaliště u hotelu Lesana - Daliborka nebo rybník Mlýneček, cca 1 km za obcí, ale tady upozorňuji, nejedná se o koupaliště, ale o běžný rybník s extrémně studenou a čistou vodou.

Kam vyrazit:

ČERCHOV (1042 m.n.m.)-nejvyšší hora Českého lesa, rozhledna Kurzova věž, horská restaurce, nádherná příroda v rezervaci Čerchovské hvozdy, celkový dojem kazí bývalé vojenské objekty na vrcholu. Vzdálenost od Pece 5 km. Modrá turistická značka.

VÝHLEDY- malá osada, vyhlídka na Chodsko, pomník spisovatele J.š. Baara, hotel Výhledy. Vzdálenost od Pece cca 3 km. Zelená turistická značka.

BABYLON - vesnice na hlavním tahu do Německa, velké koupaliště, v červenci se zde koná Babylonské léto.Vzdálenost od Pece cca 2 km. Zelená turistická značka.

CHODOV, TRHANOV - V Chodově památková rezervace starých roubených domů, v Trhanově Lomikarův zámek. Vzdálenost od Pece cca 2-3 km.Žlutá turistická značka.

KLENČÍ POD ČERCHOVEM - Městys, stará pošta, muzeum Jindřicha Šimona Baara, kostel, fara, chodská keramika. Vzdálenost od Pece cca 7 km.

ÚJEZD - muzeum Jana Sladkého Koziny, nad obcí pomník. Vzdálenost od Pece cca 6 km

DOMAŽLICE - okresní město, Chodský hrad, Muzeum Chodska, náměstí Míru, Muzeum Jindřicha Jindřicha, v srpnu Chodské slavnosti. Vzdálenost od Pece cca 10 km. Lze i na kole po stezce z Babylonu.

Na některé turistické cíle najdete odkazy v sekci odkazy.

když rostou.....

Čerchov - Kurzova věž a "nová" bývalá vojenská rozhledna

Čerchovské hvozdy